Forside  :: Om Geiger  :: Anmeldelser  :: Artikler  :: Podcast  :: Kalender  :: Links  :: Relevans  :: Geiger Records

ANMELDELSER
» Alle kategorier
» Geiger anbefaler
» Bøger
» Demoer
» Diverse
» Klassikere
» Koncerter

GÆSTEANMELDER
Læs hvad forskellige gæsteanmeldere har anbefalet her på Geiger.dk. Læs bl.a. anbefalinger fra:
» Je m’appelle Mads

 
Denne kategori indeholder anmeldelser af de koncerter, som Geigers udsendte igennem tiden har oplevet og efterfølgende rapporteret fra. Brug bogstaverne nedenfor til at navigere i arkivet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å Nye Alle(512)


Jonathan Johansson / Sebastian Lind
Rytmisk Sal, Musikhuset Aarhus, 4/9 2010. Århus Festuge

This Will Destroy You og Late Night Venture
Loppen, København, 29. april


ANDET

!!!
Odeon, Roskilde Festival, 4/7, 2004

180˚ Virvar + venner
Gimle, Roskilde, torsdag den 5. marts 2009

22 Pistepirkko
VoxHall, Århus 13. november 2002

22-Pistepirkko
VoxHall, Aarhus, 3/3 2011

The 30es
BSBTA Label Night, Musikcaféen, Århus, lørdag d. 20/3 2004

4706
Lygten Station, Nørrebro, lørdag d. 1/11 2008

90 Day Men
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 5. juni 2003


:

:of the wand and the moon:
Pumpehuset, København, søndag d. 23/10 2011


A

A Hawk and a Hacksaw
Elektronisk Jazzjuice, Musikcaféen, Århus, 21/7, 2006

A Hawk And A Hacksaw
Musikcaféen, 27. maj 2009

Aceyalone
Rust, København, 5/4 2006

Ryan Adams
Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal, 13/11 2011

Admiral Freebee
Præ-spot - Spot på Belgien, Voxhall, Århus - 3/6, 2004

Aeon Zen & Devin Townsend
Live, Voxhall 10/3 2011

Aerosmith
Essex Park, Randers, 7/6, 2007

Afenginn
Spot 11, Århus, 11/6, 2005

Mahmoud Ahmed
Cosmopol, Roskilde Festival, 5. juli, 2007

Alexei Borisov/Olga Nosova
Staalplaat, Berlin, 21. november, 2009

Allan Olsen
Bremen, København, 23/2 2011

Alrune Rod
Amager Bio, fredag den 29. februar 2008

Altanka
Stadtwappen, Frankfurt (Oder), 30/11, 2006

Amber
Spot 10, Musikhusets Store Sal, 5/6, 2004

Amor Días / The New Spring
Pop Revo Pre-Party, Radar, Aarhus, 17/05-2012

Tori Amos
Falconersalen, København, 13/6, 2007

Amstrong
Stengade 30, København, 8/3 - 2006

Analogik
Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, 30/7, 2010

Anathema
Pumpehuset, København, 19. oktober 2008
Store Vega, København, 26. november 2007

And You Will Know Us By The Trail Of Dead
Roskilde 2002, Gul Scene, Søndag eftermiddag

Martin Stig Andersen
Momentum, Odense, 8/9, 2007

Laurie Anderson & Lou Reed
DR Koncerthuset, København, 16/7, 2009

Brett Anderson
Musikhuset, Århus, 24/10, 2007

Thomas Ankersmit
Den Anden Opera, 14/9 - 2004

Antenne
Vibration KBH-03, 12. februar - Lille Vega

Aphex Twin, Zavoloka, DJ Hvad, Bjørn Svin
Tap1, Strøm Festival d. 20. august 2011

Apparatjik
CTM 2010 Festival, Berlin, 01.02.2010 i WMF

Arab Strap
Når melankolske mænd danser - Roskilde 2001
RECession, Train, 7/5, 2004
Vega, København, 4/2-2006

Arcade Fire
Arena, Roskilde Festival, 5. juli, 2007

Architecture In Helsinki
Train, 8/10 2011

Arovane
Culture Box, København, 30/3 - 2006

As In RebekkaMaria
Store Vega, København, 25/03, 2008

As In Rebekkamaria
VoxHall, Århus, SPOT 2007, lørdag d. 2/6 2007

Astro
Culture Box, København, 4/3, 2008

At The Close Of Every Day
VoxHall, Århus 24/2 - 2003

Natacha Atlas
Magasinet, Odense, 25/8, 2006

Au Revoir Simone (support: CALLmeKAT)
Train, d.30. april 2009

Aube
Noisejihad, Musikcaféen, Århus, 22. maj, 2007

Autechre
Metropol, Roskilde festival, 1/7, 2005
VoxHall, Århus, 5/4, 2010


B

Baby Woodrose
Spot 10, Musikhusets foyer, lørdag d. 5/6 2004
Studenterhuset, Aalborg, d. 31/3 2006

Badun / Rhythm & Sound (Scion feat. Paul St. Hilaire)
Musikcaféen, Århus, lørdag d. 5/2 2005

Band Ane
Musikcafeen, Århus, Elektronisk Jazzjuice, 20/7, 2006

Band of Horses
Store Vega, København, 4. marts, 2008

Band of Horses/Figurines
Voxhall, Århus, 1/9, 2010

Bandapart
Århus Kunstbygning, Århus, SPOT 2006, 3/6, 2006

The Bang Bang Brain
Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, 29/7, 2010

Karl Bartos
Rust, København, 7/6, 2007
Metropol, Roskilde Festival, 3/7, 2004

Battles
Elektronisk Jazzjuice, Fabriken, Århus, 20/7, 2006

Bauhaus
Store Vega, København, 09/02/06

The Bear Quartet
Roskilde Festival, Pavilion-scenen, 2/7 2010

Beastie Boys
Orange, Roskilde Festival, 6. juli, 2007

Peter Belli & Søn
NRGI Arena, Århus, 26/8, 2007

Chuck Berry
Amager Bio, 27/1, 2007

The Beta Band
Roskilde 2002, Grøn Scene, Torsdag eftermiddag

Big Bombastic Collective
JazzKlub Limbo, Studenterhuset, Aalborg, 15/9, 2006

Björk
Orange Scene, Roskilde Festival 2003, søndag aften

Bjørn Svin
Live Elektro Jam - 1000Fryd, Aalborg, 22/11 2002

Bjørn Svin, Daniel San + Quickstep
AF-FYR - Stengade 30, 23/11-02

Black Mountain / An Emerald City
Loppen, København, 22. september 2010

Black Rebel Motorcycle Club
Roskilde 2002, Gul Scene, Torsdag aften
Voxhall, Aarhus, 17/11-05

Blackmore’s Night
Store Vega, København, 18/10/05

Blixa Bargeld + Alva Noto
Marmorkirken, København, 23. oktober 2009

Blob Back Fahrenheit
Rumstativ/Spanien 19 C, Århus, lørdag d. 8/9 2007

Blomst Festival
Den Grå Hal, København, 4/3 - 2006

Blondie
Store Vega, København, 24. juli, 2007

Blood Sweat Drum 'n' Bass featuring Jørgen Munkeby
Ridehuset 13/7 2010, Aarhus Jazz Festival

The Blue Van
Ridehuset, SPOT 2007, 2/6 2007

Bob Hund
Koncert, VoxHall d. 30. september 2002
Roskilde 2002, Orange Scene, Lørdag eftermiddag

BodaBoda Duo
Studenterhus Århus, Århus, The Aarhus International Jazz Festival, 20/7, 2006

Ras Bolding
Danmarks Grimmeste Festival, Århus, 4/8, 2007
Nakkefestival, Rørvig, 20/7, 2007

Bonnie 'Prince' Billy
Odeon, Roskilde Festival 2003, søndag aften
Roskilde Festival 2008, Odeon, Søndag
VoxHall, Århus, 7/7, 2008

David Bowie
The Thin White Dave

Bright Eyes / Rilo Kiley
Store Vega, København, lørdag d. 26/2 2005

British Sea Power
Loppen, København 26. marts 2003

Broken Bells
VoxHall, Århus, 10/8, 2010

The Bronson Brothers
Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, 30/7, 2010

Ane Brun
Lille Vega, søndag den 13. april 2008

Jakob Buchanan Kvartet
Aarhus Jazz Festival, Atlas 12/7 – 2010


C

C.H. District
Forma Nova, Fredericia, 8/7 2005

John Cale
Walisisk hjertelyd, Lille Vega, 2. dec. 2003

Calla
RECession-festival, VoxHall, lørdag d. 3/5 2003

Camper Van Beethoven
9/2-2003, Lille Vega, København

Capote
Gyngen, Århus, Elektronisk Jazzjuice, 21/7, 2006

Capt Space Sex
Forma Nova, Ungdommens Hus, 6. juni 2003

Captain Murphy
Studenterhuset, Aalborg, 15/10, 2005

Cat Power
Roskilde Festival 2008, Odeon, Søndag

Manu Chao Radio Bemba Sound System
Roskilde 2002, Orange Scene, Torsdag aften

Chen Tse-Shuang & Sachin
Tårnstudiet, København, 22/8, 2009

Chicks on Speed
VoxHall, Århus, 4/3 - 2006

Chill i Parken 5
Gl. Torv, Aalborg, lørdag d. 1/9 2007

Chimes & Bells
Pavilion Junior, Roskilde Festival, 30/6 2010

Cinema Soloriens & The Cosmo Drama (feat. Marshal Allen)
Elektronisk Jazzjuice, Musikcaféen, Århus, 20. juli, 2007

The Cleaning Women
Spot 11, Officer, Århus, fredag d. 10/6 2005

Clickhaze
Roskilde 2002, Campingscenen, Onsdag aften

Clipse
Cosmopol, Roskilde Festival, 7. juli, 2007

Cloroform
Musikcaféen, Århus, 20/10 2004

Club le Bomb Gala Band
DATANOM ROCK RAVE - Stengade 30 (14/12-02)

Cobra Killer
Danmarks Grimmeste Festival, Bonzaiscenen, 29/7, 2010

Cock E.S.P.
1000Fryd, Aalborg, fredag d. 10/8 2007

Jarvis Cocker
Store Vega, 28/1, 2007

CocoRosie
Train, 4. juni 2009

Cody
Roskilde Festival, Odeon, 30/6 2011

Leonard Cohen
Rådhusparken, Århus, 6/7, 2008
Eksercerpladsen ved Rosenborg Slot, København, 5/7-2008
Forum, København 17/10-2008

Coldcut
RECession-festival, Train, fredag 2/5 - 2003

Coldplay
Orange Scene, Roskilde Festival 2003, fredag nat

Columbian Neckties
Studenterhuset, Aalborg, d. 31/3 2006

Columbus Ensemble
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 6. juni 2003.

Column
Faust, København, lørdag d. 27/3 2010

The Cooper Temple Clause
Live d. 7/5 2002 på Loppen, København

Elvis Costello
Danmarks smukkeste festival 2002, Bøgescenen, fredag aften

Cranes
Train, Århus 13. februar 2003

Crosby & Nash
Værket, Randers, 25/10, 2011

cryptic scenery
BSBTA Label Night, Musikcaféen, Århus, lørdag d. 20/3 2004

Crystal Castles
17/11, Store Vega, Kbh.

CTM 2010 Festival
Reportage fra åbningsaftenen 28.01.2010 i HAU2, Berlin

Cul de Sac
Byens Lys, Christiania, 6/5, 2005

Current 93
VoxHall, Aarhus, 27/3

CV Jørgensen
Train, Århus, 11/12 2002

Cybele
23. maj 2002 på 1000Fryd, Ålborg


D

Daedelus
Elektronisk Jazzjuice, Musikcafeen, Århus, 20/7, 2006

DAN FRIEL, HOLY FUCK, ETIENNE JAUMET og ONI AYHUN
CTM 2010 Festival, Berlin: 04.02.2010 i WMF

Danish Synth Festival
27. - 28/11, Lygten Station, København
4. oktober, Lygten Station, København

DAT Politics
Fabriken, Århus, 22/4, 2006
Vega, 9/10, 2004

Datarock
Pavilion Junior, Roskilde Festival, 28/6, 2005

David Eugene Edwards
Loppen – Christiania, 2. december 2011

David Sylvian
Det Kongelige Teater, København, 9. september 2007

De Efterladte
Musikcaféen, Århus 13/11-2009

De La Soul
Train, Århus 20. november 2002

De Portables
Nordjyllands Kunstmuseum, Aalborg, onsdag d. 22/8 2007

DeadSoul Tribe
ProgPower Scandinavia 2008, The Rock, København, 1. november 2008

Death in June
Pumpehuset, København, søndag d. 23/10 2011

Death to Frank Ziyanak
Studenterhuset, Aalborg, 15/10, 2005
Studenterhuset, Aalborg, d. 31/3 2006

Depeche Mode
NRGI Park, Århus, 7/6, 2006
Parken, København, 25/02/06

Destruction
VoxHall, Aarhus, 7/12

Devandra Banhart / CocoRosie
Lille Vega, 15/10-2004, København

John Dickinson
Jazzhus Dexter, Odense, 26/10, 2007

Dictaphone
Musikcaféen, Århus, Elektronisk Jazzjuice, 22/7, 2006

Die Anarchistische Abendunterhaltung
Fabriken, Århus, 25/5, 2006

DigitaalProject
Momentum, Odense, 10/2, 2007

Dinosaur Jr.
Lille Vega, København, søndag d. 15/6 2008

Povl Dissing med band
Bremen, København, 22/2 2011

Dolorean
VoxHall, Århus, 4/10 2005

Dolphins Into the Future, James Blackshaw, Ducktails & Tussle
Forkert Folk Festival, Atlas, Århus, 13/9/2010

Dorias Barraca og Manual
Musikcaféen, Århus, 11/6, 2010

Drowsy
Loppen, København, torsdag d. 25/5 2006

Dub Tractor
Culture Box, København, 30/3 - 2006

Thomas Dybdahl
Spot 10, Rekrut, 4/6, 2004

Bob Dylan
Gigantium, Aalborg, 22/10, 2005

Bob Dylan & his Band
Forum, København, 29.3.09


E

Earth
Loppen, Christiania, 2. april 2012
Loppen, København, 5/3, 2006

Echo & The Bunnymen
Koncert d. 6/6 - 2001, Train i Århus

Efterklang
Basement, København, d. 28/4, 2004

The Eighties Matchbox B-line Disaster
Roskilde Festival 2003, Pavilion, torsdag aften

eiko
Den Anden Opera, København, The Sweatbox Sessions, 8/7, 2006

Einstürzende Neubauten
Store Vega, København, 30/04/08
Voxhall, Århus, søndag d. 21/3 2004

Electric Sheep
DATANOM ROCK RAVE - Stengade 30 (14/12-02)

Electronicat
DATANOM ROCK RAVE - Stengade 30 (14/12-02)

Hanin Elias
Voxhall, Århus, d. 10/3

Ellis the Vacuum Child
Pumpehuset, København, 16/9-2006

Embryo
Loppen, 01/11, 2006

Emiter
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 6. juni 2003

Emma Acs & The Inbred Family
Rust, København, 18/2 2011

Alec Empire
Roskilde 2002, Grøn Scene, Fredag aften

The Enchanted Nara Ensemble
Optimisten, Odense, 13/08/05

Epeu
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 5. juni 2003

Epo-555
Studenterhuset, København, 26/3 - 2004

Exodus
VoxHall, Aarhus, 7/12


F

Marianne Faithfull
Amager Bio, København, 25/6, 2010
Train, Århus 19/4, 2007

The Fall
RECession festival, Train, torsdag d. 1/5 - 2003

Fallulah/Kirsten & Marie
16/10, 2010, Sønderborghus, Sønderborg

Family Underground
Stengade 30, København, 18/10 - 2006

Fantômas
Pumpehuset, København, 12/5, 2004

Jacob Faurholt & Sweetie Pie Wilbur
Musikcafeen, Århus, fredag d. 9/6 2006
Spot 11, Aros, Århus, lørdag d. 11/6 2005

Jacob Faurholt and Sweetie Pie Wilbur
BSBTA Label Night, Musikcaféen, Århus, lørdag d. 20/3 2004

Figurines
Atlas, Aarhus, 17/3 2011
VoxHall, 13/3, 2003

Final
Rust, København, 15/5, 2006

Fjernsyn Fjernsyn
1000fryd, Aalborg, 11/2 - 2006

Flextone
Forma Nova, Vandtårnet, Fredericia, 6. juni 2003.

Bill Frisell & The Intercontinentals
Koncert, Train 17/7, 2003

Frisk Frugt
16/4 2011, Huset i Magstræde, København

Frontline Assembly
Amager Bio, København, 16/8, 2006

Nathan Fuhr m.fl.
Berlin Cobra #5


G

Diamanda Galás
Songs of Exile

Geisha
Spot09, Musikhuset, fredag d. 30/5 2003

Gesundheit
Ungdomshuset, Fredericia 23. November, 2002

Michael Gira
Loppen, Christiania, 14/04-2012

Glorybox
Musikcafeen, Århus (5/2 - 2003)

The Go-Betweens
Voxhall, søndag d. 4/5-2003

Godspeed You Black Emperor!
Faldne katedraler - d. 5/4 - 2002, Voxhall i Århus

José González
Spot 10, Musikhusets Store Sal, 4/6, 2004

Gorillaz
Roskilde Festival, Orange Scene, 1/7 2010

Gothar Man
Live Elektro Jam - 1000Fryd, Aalborg, 22/11 2002

Grant-Lee Phillips
VoxHall, 3/2 - 2003

Grey Daturas
Rumstativ/Spanien 19 C, Århus, lørdag d. 8/9 2007

Larkin Grimm
Spanien 19C, Århus, 12/2 – 2006

Guapo
Pumpehuset, København, 12/5, 2004


H

Kristof Hahn
Loppen, Christiania, 14/04-2012

Keiji Haino
Stengade 30, København, 18/10 - 2006

Martin Hall
Hotel des Nordens, Flensborg, 24/10, 2009

Harry Lime
Roskilde 2002, Campingscenen, Tirsdag eftermiddag

Kronprinsparrets Kulturpris 06: P.J. Harvey og Peter Sommer
Operaen, København, 24/9, 2006

Hauschka
Hebbel am Ufer, Berlin, 29. november – 2009

Havens Fugle
Lygten Station, Nørrebro, lørdag d. 1/11 2008

Hayseed Dixie
Cosmopol, Roskilde Festival, 7. juli, 2007

Health
Roskilde Festival, Pavilion-scenen, 2/7 2010

Heathen
VoxHall, Aarhus, 7/12

Maximilian Hecker
Koncert d. 23/2 - 2002, Ungdomshuset i Fredericia

The Hedgehogs
Musikcaféen, Aarhus, 9/3 2011

Hedningarna
Posten, Odense, 18/10, 2007

Helgoland
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 5. juni 2003

Hello Goodbye
Koncert, Loppen, København, 12. oktober 2002
Roskilde 2002, Campingscenen, Torsdag eftermiddag
Spot09, Officer, lørdag d. 31/5 2003

HellraiserTen
Nordjyllands Kunstmuseum, Aalborg, onsdag d. 29/8 2007

Bernadette La Hengst
Forma Nova, Ridebanen, Fredericia, 5. juni 2003

Sarah Hepburn
VoxHall, Århus, 4/10 2005

John Hiatt
Amager Bio, København, 17/10, 2007

Per Hoier
Elektronisk Jazzjuice, Musikcaféens gård, Århus, torsdag d. 19/7 2007

Hood
RECession-festival, Voxhall, lørdag 3/5

Hope Sandoval & The Warm Inventions
Store Vega, København, 11. august 2010

Human League
Store Vega, København, 18/12, 2007

Huseyin Øzcan, Christian Sievert og Flemming Quist Møller Trio
Global, København, 5/2 2011

Hymns from Nineveh
Sønderborghus, Sønderborg, onsdag d. 26/10 2011


I

Iceage
Roskilde Festival, Pavilion Junior, 27/6 2010

Iggy & The Stooges
Orange Scene, Roskilde Festival, 3/7, 2004

Ignug
Pavilion Junior, Roskilde Festival, 30/6 2010

Ryoji Ikeda
Musikhuset Aarhus, 15/9, 2011

Ikscheltaschel
Spot 11, Officer, Århus, lørdag d. 11/6 2005

iLiKETRAiNS
Stengade 30, København, 19.11.07

Interpol
Loppen, København 26. marts 2003
Train, Århus, 1/7, 2008

Iron & Wine
5/2 2011, VoxHall, Aarhus

ISIS
Loppen, København, 26/6, 2007

Isis
Odeon, Roskilde Festival, 1/7, 2005


J

J Mascis
VoxHall, Aarhus, 11/7

Jab Mica Och El
Live Elektro Jam - 1000Fryd, Aalborg, 22/11 2002

Jackie-O Motherfucker
RECession festival, Train, torsdag 1/5, 2003

Nana Jacobi
Train, Århus, 21/4, 2006

Jaki Liebezeit & Burnt Friedman
Musikcaféen, Århus, 22. oktober 2010

Jandek
VoxHall, Århus, 11/11 2007

Japanese New Music Festival
Stengade 30, København, 4/11 2005

Japanese New Music Festival 2008
Loppen, København, 17. april

Jar
Stadtwappen, Frankfurt (Oder), 30/11, 2006

Jean Michel Jarre
Falconer Salen, København, 1/4 + 2/4, Musikhuset, Århus, 9/4, Kulturcenter Limfjord, Skive, 10/4, 2008

Jazzkamikaze
Musikhuset, Store Scene, Århus, SPOT 2007, lørdag d. 2/6 2007

Je m'appelle Mads & Mette
Spot 09, Filuren, fredag d. 30/5 2003

Jan Jelinek
Culture Box, København, 09/02, 2006

Jesu
Rust, København, mandag d. 15/5 2006

Joan As Police Woman
VoxHall, Aarhus, 24/1, 2010

Job Karma
Teatr Groteska, Krakow, 8/12, 2006

Jóhann Jóhannsson
Marmorkirken, København, 23/11, 2007

Daniel Johnston
Pavilion, Roskilde 2003, lørdag aften
Roskilde Festival 2003, lørdag aften

En aften i selskab med Daniel Johnston
VoxHall, Århus, 11/4-2010

Jomi Massage
Live d. 2/5 2002, Pitstop i Kolding
Roskilde 2002, Campingscenen, Onsdag aften
Vibration KBH-03, 12. februar - Lille Vega

Brian Jonestown Massacre
Odeon, Roskilde Festival, 6. juli, 2007

Junior Senior
Vega, København d. 21. Marts 2002
Voxhall, Århus 13. September 2002

Junko + Michel Henritzi
Mayhem, København, 15/10, 2011

Damien Jurado
VoxHall, Århus, 4/10 2005

The Medium-Rare Sessions – The Desoto Caucus med Nive, Isobel Campbell, Sarah Blasko og C.V. Jørgensen
VoxHall, 30/8, 2009

CV Jørgensen
Scandinavian Congress Center, Århus, 14/5-2010
Danmarks Smukkeste Festival 2002, Rytmehans, søndag aften


K

Kaada
Spot 10, Musikhusets Foyer, 4/6, 2004

Kaizers Orchestra
VoxHall, 17. august 2002

Kandy Kolored Tangerine
Roskilde Festival, Pavilion Junior, 27/6, 2010

Kano + Mark One & Virus Syndicate
Pavilion, Roskilde Festival, 2/7, 2005

Kaptein Kaliber
Roskilde 2002, Campingscenen, Torsdag eftermiddag

Kashmir
Orange Scene, Roskilde Festival 2003, fredag eftermiddag

Kid Kishore
Momentum, Odense, 10/2, 2007

Kill
Spot10, Musikhuset (Filuren), 5/6, 2004

The Kills
Pavilion-scenen, Roskilde Festival 2003, søndag eftermiddag

Jonas R. Kirkegaard / Heidi Mortenson / Puzzleweasel / Karsten Pflum
Spot 2008, Århus, Filuren, fredag d. 6/6

Kirsten Ketsjer the rockband
Studenterhus Århus, Århus, The Aarhus International Jazz Festival, torsdag d. 20/7 2006

Kitty Wu
Roskilde Festival 2003, Pavilion, torsdag aften

Kloak
Pavillon Jr., Roskilde Festival, 1.-4. juli, 2007

Komponent presents: Ekkehard Ehlers, Pixel, Renegades of the Game Boxen, Murcof, Mapstation
Metropol, Roskilde Festival, 2/7, 2004

Konono No. 1
Atlas, Aarhus, 12/3

Annisette Koppel
Musikhuset Århus, Rytmisk Sal, 5/11, 2011

David Kostaljanetz
Stengade 30, København, 8/3 - 2006

Bassekou Kouyate og Ngoni ba
Atlas, Århus, 24/8, 2010

Søren Kragh-Jacobsen & Oktober
Kaløhus, 13/10 2011

Krauka
Vikingerne Kommer, Lindholm Høje, søndag d. 26/6 2005

Kresten Osgood & Indianerne
SPOT 2008, Musikhuset, Filuren, fredag d. 6/6 og lørdag d. 7/6

KRÍA BREKKAN & ’THE FALL OF THE HOUSE OF USHER’
LiteraturHaus, København, søndag d. 15/4 2012

Kris Kristofferson
Skovdalen, Aalborg, 24.7.08

Kroke
Global, København, 21/04-2012

Felix Kubin & Coolhaven
Momentum, Odense, 12/01, 2008

Talib Kweli
Cosmopol, Roskilde Festival, 5. juli, 2007


L

Lambchop performing Is a Woman
VoxHall, Aarhus, 28/11 2010

Lambchop
VoxHall, Århus, 8/7, 2007

Daniel Lanois
Train, Århus, 21/4, 2006
Train 17/10, 2003

Laswell / Molvaer Group
Train, Århus, 17. juli, 2007

LCD Soundsystem
Roskilde Festival, Cosmopol, 1/7 2010

Midori Hirano & Leafcutter John
Elektronisk Jazzjuice Festival, Gyngen & Musikcaféen, Århus, 20. & 21/8, 2010

Leonid Kulik
1000Fryd, Aalborg, fredag d. 10/8 2007

Liars
Festsaal Kreuzberg, Berlin, 15/10, 2005

Jamie Lidell
Metropol, Roskilde Festival, 3/7, 2004

Lights People
Den Anden Opera, 14/9 - 2004

Limp
RECession-festival, Turbinehallen, lørdag d. 3/5

Lis Er Stille
Subben, Fabriken, Århus, 13/4, 2006

Looptroop Rockers
Aarhus Took It 2011, VoxHall, 8/10/2011

Lorenzo Woodrose
(Jazzhus Dexter, Odense, 10/9-2010)

Love
Amager Bio, København, d. 23/4 - 2004

Love Shop
Lysende Love Shop - Train, 9/11 - 2001
Odeon, Roskilde Festival, 3/7, 2004
Train, Århus 10/5 2003

The Loveless
23. maj 2002 på 1000Fryd, Ålborg

The Low Frequency In Stereo
VoxHall, Århus 15.november 2002

LSD March
Spanien 19C, Århus, torsdag d. 2/3 2006

Lucky Dragons
Atlas, Aarhus, 17/2 2011

Lupus
Vibration KBH-03, 12. februar - Lille Vega


M

M83
Pavilion, Roskilde Festival, 1/7, 2005

The Magnetic Fields
Ellers tak, men vi har faktisk en sætliste - Roskilde 2001

Rúnar Magnússon
Marmorkirken, København, 23/11, 2007

Stephen Malkmus & The Jicks
Voxhall, Århus d. 8/4-2003

Manic Street Preachers
Amager Bio, København, 15/4

The Mars Volta
Store Vega, København, fredag d. 22/2 2007

Marybell Katastrophy
Musikhuset Århus (Store Sal), SPOT 2007, 31/5

Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar
Atlas, Aarhus, 28. januar 2012

Mastodon
Arena, Roskilde Festival, 30/6, 2005

Mathias Eick Kvartet
Musikcafeen, Århus, 01/02, 2008

Matmos
Kino Babylon, Berlin, 14/9, 2006

Roger McGuinn
Amager Bio, 3/10, 2006

Melt-Banana / Ordkløver
Loppen, København, 4/10 2005

Menfolk
Huset, København, 5/2-2006

Mercury Rev
Koncert på Train, Århus, 27. august

Merzbow
Plex Musikteater, København, 18/12, 2006

Mew
28. maj 2002 på Vega, København
Spot 11, Ridehuset, Århus, lørdag d. 11/6 2005
VoxHall, tirsdag d. 6/5 2003

MGMT
Store Vega, 4/12, 2010

Mia Mirror
Subben, Fabriken, Århus, 13/4, 2006

The Microphones
Voxhall, Århus d. 8/4-2003

Mikael Simpson & Sølvstorm
Posten, Odense, 3.10.09

Mintzkov Luna
Præ-spot - Spot på Belgien, Voxhall, Århus - 3/6, 2004

Miss le Bomb, Mister le Bomb
DATANOM ROCK RAVE - Stengade 30 (14/12-02)

Mit Nye Band
Pavillon Jr., Roskilde Festival, 1.-4. juli, 2007

Mix Mup
DATANOM ROCK RAVE - Stengade 30 (14/12-02)

Laura Mo & Himmelvand
Skråen, Aalborg, fredag d. 14/9 2007

Mogwai
Pumpehuset, København, 16/9-2006

Moi Caprice
Musikcaféen, Århus, d. 4/4 2003
VoxHall, Århus, d. 31/1 - 2003

Juana Molina
Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 9. april - 2010

Monolake
M/S Halfmachine, København, fredag 2. november

Moon Gringo
Voxhall, 26. september 2002

Morrissey
'I've been waiting to hear from you lot. Why didn't you call me?'
\'Jeg ved godt, hvad jeg selv hedder\'

Mortal Sin
VoxHall, Aarhus, 7/12

Heidi Mortenson + Rangleklods + Vebak
Musikcaféen, Aarhus, 14/1, 2010

Mount Eerie
Loppen, Christiania, 2. april 2012
Loppen, København, 18/4, 2010

Mountaineer
RECession, LYNfabrikken, 8/5, 2004

Mouse on Mars
Culture Box, København, 09/02, 2006

Mugison
VoxHall, Aarhus, 17/12, 2009

Mulatu Astatke & The Heliocentrics
Atlas, Århus, 2. november 2010

Múm
Spot 10, Ridehuset, fredag d. 4/6 2004
VoxHall, Århus 15.november 2002

Munch & Munk
VoxHall, Århus, SPOT 2007, lørdag d. 2/6 2007

Murder
Ridehuset, Århus, SPOT 2007, lørdag d. 2/6 2007

My Beloved
RECession festival, Musikcaféen, lørdag d. 3/5 2003

My Bloody Valentine
Roskilde Festival 2008, Arena, Lørdag


N

N* Grandjean
Atlas, Århus, 10/8, 2010

Nadja
Festsaal Kreuzberg, Berlin – 29/4, 2010

The National
Odeon, Roskilde Festival, 7. juli, 2007

The National Bank
Musikhuset Århus (Store Sal), SPOT 2007, 31/5

The Ned Ferm Failure
Studenterhus Århus, Århus, The Aarhus International Jazz Festival, torsdag d. 20/7 2006

Neotek
Alibi, Odense, 12/08/05

Netjacking by Nogales
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 9/7, 2004

New Order
Roskilde 2002, Orange Scene, Lørdag aften

Nikolaj Nørlund
Musikcaféen, Århus, 3. juni 2010

Nisennenmondai
Musikcaféen, Århus, 20/10 2010
Roskilde Festival, Pavilion, 2/7 2010

Nitzer Ebb
Rust, København, 29/10, 2006

No Age
Roskilde Festival 2008, Pavillion Junior, Lørdag

Nobody Beats The Beat
Train, Århus 20. november 2002

Nordic by Nature: Sort Stue med Piratkor, Niels m/Skils, Lazee & Kasper Spez
Pavillon Jr., Roskilde Festival, 1.-4. juli, 2007

Northern Light
Roskilde 2002, Blå Scene, Fredag eftermiddag / aften

The Notwist
Roskilde 2002, Hvid scene, Lørdag eftermiddag

Heather Nova
Sirenens halvkvædede vise - d. 21/8 ’01, Voxhall i Århus
VoxHall, Århus, 18/8, 2003

Noxagt
Campingscenen, Roskilde, 30/6, 2004

Nikolaj Nørlund
Musikcafeen, København, 22/3, 2006
REcession-festival, Voxhall, lørdag 3/5-2003


Ô

Ô Paon
Loppen, Christiania, 2. april 2012


O

Oddisee
Aarhus Took It 2011, VoxHall, 9/10/2011

Jonas Olesen
Forma Nova, Vandtårnet, Fredericia, 6. juni 2003.

Olesen-Olesen
VoxHall, Århus, 20/10, 2005
Øst for Paradis, Århus 10. oktober 2002
Øst For Paradis, Århus, 8/3 - 2006

Allan Olsen
Copenhagen Jazzhouse, København, 7/4 2008

Mark Olson & the Creekdippers feat. Victoria Williams
VoxHall, 13/3, 2003

Omar Souleyman
Atlas, Århus, 3/9 2010

On Trial
Train, SPOT 2007, 2/6 2007

One-Eyed Mule
Stengade 30, onsdag den 19. november 2008

One-Eyed Mule / Megafaun
Live på Musikcaféen, lørdag 13/03 2010

Opto feat. Thomas Knak & Carsten Nicolai
Metropol, Roskilde festival, 1/7, 2005

The Orb
Culture Box, København, 23/02/06

OvO
Festsaal Kreuzberg, Berlin – 29/4, 2010


P

Eivör Pálsdottir
Spot 11, Aros, Århus, lørdag d. 11/6 2005

Parker/Wooley/Corsano
Aarhus Jazz Festival, Atlas 12/7 – 2010

Zeena Parkins
Kino Babylon, Berlin, 14/9, 2006

Patrick Wolf
Lille Vega, København, torsdag d. 10/11 2011

Pavement
Roskilde Festival, Arena, 4/7 2010

Mauro Pawlowski & the Grooms
Præ-spot - Spot på Belgien, Voxhall, Århus - 3/6, 2004

Pelican
Odeon, Roskilde Festival, 8. juli, 2007

Per Vers
Aarhus Took It 2011, VoxHall, 8/10/2011

Perceptionists
Pavilion, Roskilde Festival, 1/7, 2005

Pere Ubu
Lille Vega, København, 26/4, 2007

Pet Shop Boys
Roskilde 2002, Orange Scene, Fredag nat
Tivoli, København, 1/6, 2007

Pewt\'r jjjjj
Byens Lys, København, søndag d. 17/12 2006

Karsten Pflum
Forma Nova, Vandtårnet, Fredericia, 6. juni 2003.

Phill Niblock
Den Anden Opera, 14/9 - 2004

Phillip Glass, Den Fynske Opera
The Fall Of The House Of Usher, 26/05/08

Phoenecia
Elektronisk Jazzjuice Festival 2010, Musikcaféen, Århus, 20/8, 2010

Phoenix City
Studenterhus Århus, Århus, The Aarhus International Jazz Festival, torsdag d. 20/7 2006

The Pixies
Orange Scene, Roskilde Festival, 2/7, 2004

Plaid
Metropol, Roskilde Festival, 3/7, 2004

Pol Mod Pol / Super Jupiter / Meine Kleine Deutsche
1000Fryd, Aalborg, lørdag d. 17/4 2004

The Polyphonic Spree
Arena, Roskilde Festival 2003, torsdag aften

Iggy Pop
Train, Århus, 18. juni 2003

Porcupine Tree
Store Vega, København, 26. november 2007

Portland
Alibi, Odense, 12/08/05

Povl Dissing med band
Stakladen, Studenterhus Aarhus, 18/2 2012

The President's Heart
BSBTA Label Night, Musikcaféen, Århus, lørdag d. 20/3 2004

Price of Ink
Forma Nova, Ungommens Hus, 6. juni 2003

Primal Scream
Roskilde 2002, Orange Scene, Lørdag nat

Giedo Primo
Nakkefestival, Rørvig, 20/7, 2007

Prins Esso
Forma Nova, Vandtårnet, Fredericia, 6. juni 2003.

Printer
Musikcaféen, Århus d.12/12 2002

Prodigy
Store Vega, København, 19/10, 2005

Robin Proper-Sheppard
Koncert d. 9/5 2002 på Rust, København

Psychic TV
Vega, d. 21/9, 2004

Public Image Ltd
Lille Vega, København, 20/6, 2011

Puma
Momentum, Odense, 04/05/08

Puppetmastaz
Odeon, Roskilde Festival, 3/7, 2004
Rust, 6/5, 2005

The Pyramids
Atlas, Århus, 6/12/2010


R

Radiohead
Live i Velodromen, Berlin, d. 13/11 2003

Dizzee Rascal
Metropol, Roskilde Festival, 4/7, 2004

The Raveonettes
Koncert, VoxHall, Århus, 19. oktober, 2002
Roskilde 2002, Gul Scene, Søndag eftermiddag

Redman
Aarhus Took It 2011, VoxHall, 7/10/2011

Lou Reed's Berlin
Messecenter Hamburg, 6/7-2008

Mense Reents
Forma Nova, Ridebanen, Fredericia, 5. juni 2003

John Renbourn
Jazzhus Dexter, Odense, 26/10, 2007

Respirator
Den Anden Opera, København, The Sweatbox Sessions, 9/7, 2006

Revolver
Studenterhuset, Aalborg, onsdag d. 17/10 2007

Rhonda Harris
Fight For Glory - VoxHall, Århus 7. december 2002

Marc Ribot y Los Cubanos Postizos
Don’t be afraid to dance - d. 14/3 ’02, Vox Hall i Århus

Max Richter
Hebbel am Ufer, Berlin, 29. november – 2009

Rifleman
Rust, København, 5/4 2006

Robo Rave m. Funkstar Deluxe, Electronica vs. Strings m.fl.
Magasinet, Odense, 15/9, 2006

Robudo
Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, 29/7, 2010

The Roots
Store Vega, København, 17/11, 2006

Roskilde 2001
Sort fredag (El Musico, Madrugada, Nick Cave, Sort Sol)

Russian Circles + Boris
Lille Vega, fredag den 15. juli 2011

Rye Coalition
Huset, København, 5/2-2006

Røde Mor
Fem Onde År, Voxhall, Aarhus, 12/12, 2006
Rock Show - 25 Års Jubilæum på Fedtebrød, Aalborg, torsdag d. 21/11 2002.

Røde Mors Rockcirkus
Amager Bio, 1/5, 2006


S

Savage Rose
Amager Bio, 28. august 2009

The Savage Rose
Kulturhuset Pavillionen, Grenaa, 25/10, 2006

Scanner
Forma Nova, Det Bruunske Pakhus, 9/7, 2004

Sebadoh
Lille Vega, 1. maj, 2008

Sebastian m. band
Dream Team Tour - Musikhuset Århus, 9/12-2009

Sekten
VoxHall, Århus, SPOT 2006, 3/6, 2006

Sepultura
VoxHall, Aarhus, 7/12

Serena Maneesh
Musikcafeen, Århus (5/2 - 2003)

Serena-Maneesh
Ridehuset, Århus, SPOT 2006, 3/6, 2006
Roskilde Festival, Odeon, 1/7 2010

Sigur Rós
Himmel og helvede - Vega, 21. oktober 2002

Sigur Rós + Anima String
Store Vega, København 16. juli 2005

Silver Apples
Culture Box, København, 4/3, 2008

Mikael Simpson
Store Vega, København, 24/2, 2007
VoxHall, Århus 16. november 2002

Nancy Sinatra
Danmarks Smukkeste Festival 2002, Bøgescenen, fredag eftermiddag

Singvogel
Musikcafeen, Århus, fredag d. 9/6 2006
RECession-festival, VoxHall, lørdag d. 3/5 2003

Niels Skousen
Musikhuset, Århus, 27/9, 2006
Fight For Glory - VoxHall, Århus 7. december 2002

Niels Skousen & Band
Roskilde 2002, Gul Scene, Lørdag aften

Niels Skousen Band + Dream City + Tømrerclaus Band
'I smoked pot in Aalborg, but I didn't inhale'

Skyphone
Basement, København, d. 28/4, 2004

Slaraffenland
Nordjyllands Kunstmuseum, Aalborg, onsdag d. 29/8 2007
Ridehuset, Århus, SPOT 2006, 3/6 2006

Patti Smith and Band
Roskilde Festival, Orange Scene, 3/7 2010

Patti Smith
Dream of Life (Gasværket, 15.11.08)
Fordi natten tilhører livet - Roskilde 2001

Snöleoparden
Danmarks Grimmeste Festival, Bonzaiscenen, 30/7, 2010
Elektronisk Jazzjuice, Musikcaféen, Århus, torsdag d. 19/7 2007
Spanien 19C, Århus, 12/2 – 2006

Soap&Skin
Marmorkirken, København, 23. oktober 2009

SoKo
Studenterhuset, Aalborg, onsdag d. 17/10 2007

Sólstafir
Roskilde Festival, Pavilion, torsdag 1/7 kl.20.30

Sonic Youth
Arena, Roskilde Festival, 30/6, 2005

Sort Sol
Scandinavian Congress Center, Aarhus, 2/4
Train, Århus - 23. januar 2003

The Sounds
Lille Vega, København, 10/3, 2006
VoxHall, Århus 20/2-2003

Sparklehorse
Store Vega, 3/11 - 2006

Spids Nøgenhat
Pumpehuset, København, 1/10 2011

Spiritualized
Amager Bio, København 21. februar 2002
Roskilde 2002, Hvid scene, Søndag aften

The Spoofkats feat. eiko
Den Anden Opera, København, The Sweatbox Sessions, 9/7, 2006

Bruce Springsteen & the E Street Band
MCH Messecenter Herning, 8/7, 2009

Bruce Springsteen & the Seeger Sessions Band
Parken, København, 28/10, 2006

Squarepusher
Roskilde Festival 2003, fredag aften

Sufjan Stevens
Store Vega, København, 12/11, 2006

Stones Throw Records presents: Peanut Butter Wolf, J. Rocc, Aloe Blacc, Percee P & Guilty Simpson
Cosmopol, Roskilde Festival, 6. juli, 2007

Strumm
Ungdomshuset, Fredericia 23. November, 2002

Stworywodne Jaszczury
Forma Nova, Fredericia, 8/7, 2005

Sublime Frequencies Labelnight: Omar Souleyman & Group Doueh
Pakhuset, Århus, 11. juni 2009

Suede
Danmarks smukkeste festival 2002, Bøgescenen, lørdag aften

Suicide
Odeon, Roskilde Festival 2003, fredag aften

Sun River
SPOT Festival, Atlas, Aarhus, 04/05-2012

Sunn O)))
24/1, 2010, Lille Vega, København
Loppen, København, 5/3, 2006
The Rock, København, torsdag d. 24/3 2005

Supergrass
VoxHall, Århus 14. november 2002

Superheroes
18. maj 2002 i Vega, København

Superjeg
Fight For Glory - VoxHall, Århus 7. december 2002

Bjørn Svin
Momentum, Odense, 8/9, 2007

SVIN
SPOT Festival, Kedlen, Aarhus, 04/05-2012

Swans
Volksbühne, Berlin 13/12, 2010

Switchblade
Forma Nova, Ungommens Hus, 6. juni 2003

Symptoms
Studenterhuset, København, 26/3 - 2004


T

Takeshi Nishimoto & Roger Döring
Elektronisk Jazzjuice, Musikcaféen, Århus, 19/7, 2007

Tame Impala
Roskilde Festival, Odeon, 30/6 2011

Ebo Taylor & Afrobeat Academy
Atlas, Aarhus, 29/1 2011

Television
Roskilde 2002, Grøn Scene, Fredag aften

Ten Years After
Train, Århus, 2.4.08

Test
Fight For Glory - VoxHall, Århus 7. december 2002

Tex La Homa
RECession, LYNfabrikken, 8/5, 2004

Thau
Koncert, Loppen, København, 12. oktober 2002

The Left
Aarhus Took It 2011, VoxHall, 9/10/2011

The Legendary Pink Dots
Musikcaféen, Århus, 20/10 2004

The Low Anthem
Atlas, Århus, 10/8, 2010

The Master Musicians of Jajouka led by Bachir Attar
Global, København, 27. januar 2012

The Melvins
Lille VEGA, Kbh., 17/10 2011

The National Bank
Voxhall, Århus, 8. april 2008

The Radio Dept.
VoxHall, 17/3 2011

The Righteous, Emil Friis og One-Eyed Mule
Rust, 25. juni 2009

Thrones
Festsaal Kreuzberg, Berlin – 29/4, 2010

Thulebasen
HeadQuarters, Aarhus, 7/9 2011

Thåström
Store Vega, København, 11/2 2010
VoxHall, Aarhus, 7/3-2012

Tiger Tunes
Musikcaféen, Århus d.12/12 2002
Spot09, Ridehuset Syd, fredag d. 30/5 2003

Timber Timbre & Phosphorescent
Lille Vega, 20/9, 2010

Tinariwen
Roskilde Festival, Arena, 2/7 2010

Tindersticks
Postbahnhof, Berlin, 2/3 2010
Ridehuset, Århus, d. 5/9, 2003
VoxHall, Århus 10/3-2010

Tone
Nordjyllands Kunstmuseum, Aalborg, onsdag d. 22/8 2007

Toro y Moi
Musikcaféen, Aarhus, 12/5 2011

Trans Am
Islington Academy, London, 25/4, 2004

Tremolo Beer Gut
Danmarks Grimmeste Festival, Skovscenen, 30/7, 2010

Trio Trash
Studenterhuset, Aalborg, 2/12 2004

tUnE-yArDs
HeadQuarters, Aarhus, 7/9 2011

TV on the Radio
Pavilion, Roskilde Festival, 1/7, 2004

The Twilight Singers
VoxHall, 19/1-04

Twist of Fate (Lydia Lunch og Philippe Petit)
Volksbühne Berlin, 7/1, 2011

Two Lone Swordsmen
Metropol, Roskilde Festival, 1/7, 2005

Tyvek
Musikcaféen, Aarhus, 9/3 2011


U

Ulver
VoxHall, Århus, 6/2 2010

Under Byen
Jazzhouse, København, 5/1-2006
Voxhall, 26. september 2002


V

Valby Vokalgruppe
Roskilde Festival, Gloria, 1/7, 2011

Valravn
Posten, Odense, 18/10, 2007

Vetiver
Loppen, København, torsdag d. 25/5 2006

Vex'D
Huset, København, 18/03, 2006

Luke Vibert
Metropol, Roskilde Festival, 3/7, 2004

Vinyl Dog Joy
Roskilde 2002, Blå Scene, Søndag eftermiddag

Violet R!ver
Global, København, 28. januar 2012

Vive La Fete
Lille Vega, København, 30/11/05
Store Vega, København, 25/03, 2008

VNV Nation
Forbrændingen, Albertslund, 15/04, 2006
Forbrændingen, Albertslund, 24/10, 2007


W

Waldo & Marsha
SPOT Festival, Atlas, Aarhus, 04/05-2012

The Walkabouts
Koncert d. 16/2 - 2002 - VoxHall i Århus

M. Ward
VoxHall, 14/5 2003

Dean Wareham
KB18, Kødbyen, 29/4 2011

Welle: Erdball
Rust, København, 16/11, 2006

Lise Westzynthius
Fight For Glory - VoxHall, Århus 7. december 2002
Studenterhuset, København, 26/3 - 2004
VoxHall, Århus 7. november 2002

The White Stripes
Roskilde 2002, Grøn Scene, Søndag aften

The Who
Orange, Roskilde Festival, 7. juli, 2007

Wilco
Arena, Roskilde Festival, 8. juli, 2007
Musikhuset, Århus, 25. maj 2010

Willard Grant Conspiracy
RECession, Musikhuset (lille sal), 6/5, 2004

Lucinda Williams
Store Vega, København, 28.10.07 og VoxHall, Århus, 1.11.07

Jenny Wilson
VoxHall, Århus, 4. april 2009

Johnny Winter
Train, Århus 7/11-2009

Wire
Odeon, Roskilde Festival, 2/7, 2004

Within Temptation
Arena, Roskilde Festival, 2/7, 2004

The Wong Boys
SPOT 2008, Århus, Officer/P3, lørdag d. 7/6

Wooden Wand and the Vanishing Voice
Spanien 19C, Århus, torsdag d. 2/3 2006

Woven Hand
The Gospel according to David Eugene Edwards
VoxHall, Århus 24/2 - 2003
VoxHall, Århus, 24. maj 2010

Wynona
Ridehuset, Århus, d. 5/9, 2003

Wäldchengarten
Live Elektro Jam - 1000Fryd, Aalborg, 22/11 2002
Noisejihad, Musikcaféen, Århus, 22. maj, 2007


Y

Yeah Yeah Yeahs
Roskilde 2002, Gul Scene, Lørdag nat

Yelle
Train, Aarhus, 27/9 2011

Yo La Tengo
'I Am Not Afraid of You and I Will Beat Your Ass
Store Vega, 5/11 - 2006
VoxHall, 14/5 2003


Z

Zun Zun Egui & Trembling Bells
Elektronisk Jazzjuice Festival 2010, Musikcaféen & Gyngen, Århus, 21/8, 2010
Å
1
 
Ö
1
 



Östermalm
Campingscenen, Roskilde Festival, 29/6, 2004


Århus Teater/Østre Gasværk
Teaterkoncerten Bob Dylan

Husk
» Registrer profil
» Glemt kodeord

© 2000-2014 Geiger
Indhold må ikke gengives uden skriftlig tilladelse. Citater kun med kilde. Meninger tilkendegivet af Geiger.dk's brugere stemmer ikke nødvendigvis overens med redaktionens.

Til toppen